26 Temmuz 2011 Salı

GFI Portfolyolarınızı Bekliyor

Genç Fotoğraf İnisiyatifi, temel hedefi olan genç fotoğrafçılara destek amacıyla oluşturduğu fotoğraf galerisinde sergilemek üzere portfolyolarınızı bekliyor.Toplanan portfolyolar ülkemizin önde gelen ve GFİ'nin misyonunu destekleyen fotoğrafçılar, akademisyenler ve diğer branşlardan fotoğraf severlerden oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendirildikten sonra GFİ galeride sergilenecektir. Ayrıca GFİ, sergilenen portfolyoların daha fazla insana ulaşmasını sağlamak için yurt içinde ve yurt dışında alternatif galerilerle bağlar kurarak serginin dolaşmasını sağlayacaktır.Buna bağlı olarak seçilen portfolyolar önümüzdeki yıl düzenlenecek olan ARLES Photofest kapsamında barkovizyon gösterimi olarak sunulacaktır. Siz de aşağıdaki kriterlere uygun olarak portfolyonuzu yolayarak GFİ'ye destek olabilirsiniz böylece GFİ de size destek olma imkanına sahip olacaktır.Sergi basımları için GFİ size maddi destek sağlayacak, ayrıca satıştan elde edilen tüm geliri de koşulsuz olarak size iletecektir.

Katılım için gereklilikler:

- GFİ, öncelikli olarak genç fotoğrafçıları desteklediği için 35 yaşını geçmemiş olmanızı tercih ediyoruz.

- Değerlendirmenin daha sağlıklı olabilmesi için sadece 1 portfolyonuzla katılabilirsiniz.

- Daha önce herhangi bir galeride sergilenmemiş olması gerekmektedir.

- Portfolyonuzu fotoğraflar ve projenizi anlatan bir yazı, kısa özgeçmişinizle beraber yollarsanız seviniriz.Metin olmayan fotoğraf projelerini değerlendirmeye alamıyoruz. Fotoğraflarınızı da tek bir maile sığacak kadar küçültmenizi ve Jpeg formatında göndermenizi tercih ederiz.GFİ ekolojik sebeplerden ötürü kargo vb. gönderim şekilleriyle gelen portfolyoları değerlendirmeye alamayacaktır.

- Son katılım tarihi 3 Eylül 2011

- Başvurular için mail adresi gencfotografinisiyatifi@gmail.com

Katılımınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkürler.
İlk sergimizde portfolyo değerlendirmede bize destek olan Attila Durak, Ahmet Polat, Ahmet Elhan, Murat Germen, Serra Akcan ve Nezaket Tekin'e tekrar teşekkür ederiz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder